1 myśl w temacie “Donosicielstwo

 1. Komentarz do ,, Komunikatu dla donosiciela ”
  Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy członkowie ZŻ WP we Włocławku !
  Drodzy odwiedzający stronę internetową Zarządu Rejonowego ZŻ WP we Włocławku !
  Od około dwóch miesięcy czyniłem starania aby na tej stronie internetowej został umieszczony komentarz do artykułu z dnia 23. 06. br. zatytułowanego ,, Komunikat dla donosiciela ” autorstwa Kolegi Jerzego Chełminiaka . W tym celu do Zarządu Rejonowego ZŻ WP we Włocławku przesłałem swój komentarz do w\w artykułu z prośbą o zamieszczenie go na stronie internetowej Zarządu . . Po pewnym czasie otrzymałem informację , że w sposób demokratyczny Zarząd podjął decyzję o odmowie spełnienia mojej prośby . W dniu 07. 09. odbyło się Zebranie Członków Koła Nr 1 ŻŻ WP . W trakcie dyskusji uświadomiłem sobie , że mimo upływu czasu zachodzi potrzeba umieszczenia komentarza do ,, Komunikatu dla donosiciela ” i tak też czynię .
  Otóż informuję , że tym którego autor artykułu nazwał donosicielem jestem ja Ryszard Chornicki członek Związku Żołnierzy WP.
  A teraz kilka zdań czego dotyczy donos . W dniu 18.06. br. odbyły się uroczystości z okazji 35 – lecia powstania ŻŻ WP . Jednym z uczestników uroczystości był płk dr Jan Czyżewicz , który przed 35 – laty zakładał Związek na terenie Włocławka . To właśnie sposób potraktowania Pułkownika przez organizatorów uroczystości wymusił na mnie działania , które uznane zostało za donosicielstwo . Wspomnę tylko o jednym afroncie jaki spotkał płk dr Jana Czyżewicza . Otóż w trakcie uroczystości odbyła się ceremonia dekoracji członków Związku i Gości ,, Medalem XXXV – lecia ZŻ WP ” . Dziwnym wydało się dla mnie , że wśród wyróżnionych nie znalazł się Pułkownik . W dniu 21 .06. zadzwoniłem do Zastępcy Prezesa Zarządu Głównego ZŻ WP , który sprawuje opiekę nad włocławskim Związkiem . Rozpoczynając rozmowę przedstawiłem się podając swój stopień wojskowy , imię i nazwisko oraz to , że jestem członkiem ZŻ WP . Rozmówcę poinformowałem o powstałej sytuacji , informując , że medal został przyznany dwom Kolegom . którzy według mnie na ten medal nie zasłużyli . Zastępca Prezesa przyznał mi rację , co do popełnionego nietaktu i poinformował mnie , że błąd zostanie bardzo szybko naprawiony . Z dalszej rozmowy wynikało , że płk dr Jan Czyżewicz zostanie przeproszony , a także udekorowany zostanie jubileuszowym medalem w jak najbliższym czasie . Już 23. 06. ukazuje się ,, Komunikat dla donosiciela ” , który zawiera treści nieprawdziwe oraz użyte w nim argumenty są niskiej wartości moralnej . I do tej pory jest to jedyny efekt mojej interwencji . bo Pułkownik nie został przeproszony , ani nie otrzymał medalu . Kolejnymi nieprzewidzianymi efektami mojej interwencji , są szykany w stosunku do mojej osoby , których autorami są niektórzy członkowie władz włocławskiego Związku . Jednak uważam , że nie czas i miejsce aby o tym pisać , ale efetem tego stanu rzeczy jest moja decyzja z wypisaniu się ze ZŻ WP .
  Szanowni Państwo poddaję swoją postawę moralną i swoje działania w sprawie pod Państwa ocenę . Jeszcze raz podkreślam , że nie ukrywałem swojej tożsamości .Nie walczyłem w swojej sprawie , ale w sprawie człowieka , którego dokonaniami z jego życiorysu można obdzielić kilka takich osób jak ja .
  Dziękuję za wytrwałość w czytaniu mojego komentarza i wyrozumiałość .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *